TEDAVİLERİMİZ

Tedavilerimiz

Close-up of male bandaging his leg

1-Spor sakatlığı nedir?

Spor sakatlıkları genel olarak sportif aktiviteler sırasında meydana gelen yaralanmalardır. Tedavi olarak cerrahi olmayan ve cerrahi gerektiren durumlar oluşabilr.

2-Spor sakatlıklarının nedenleri nelerdir?

Spor sakatlıklarının oluşma nedenlerini iki grupta toplayabiliriz. Bunlar kişisel ve çevresel nedenler.

Kişisel nedenler: Fiziksel eksiklikler, fiziksel uygunluk(aerobik dayanıklılık, kuvvet, sürat,  beceri, çeviklik), psikolojik faktörler (konsantrasyon, riski kabullenme), fiziksel yapı (boy, kilo, eklem stabilitesi, vücut yağ dokusu, yaş, cinsiyet).

Çevresel nedenler: Sporun tipi, sportif aktivite süresi, rakibin ve takım arkadaşlarının rolü, aktivitenin yapıldığı zemin, ışık, malzemeler, iklim koşulları (ısı, nem, rüzgar, antrenör, maç yönetimi ),kurallar ve hakemlerin kuralları uygulaması.

3-Spor sakatlığının ciddiyeti nedir?

Bir spor sakatlığının önemimini anlayabilmek için çok iyi değerlendirmek gerekir. Sakatlanma şekli, tedavi şekli ve süresi, sporda uzak kalınan süre spora dönüş sürecini direk etkiler. İşte, bir spor sakatlığının ciddiyeti bu olguların tek tek ele alınıp, değerlendirilmesi sonucu anlaşılabilir.

4-Spor sakatlıklarının önlenmesindeki genel kurallar nelerdir?

Öncelikle ilk yapılması gereken konu sporcuların periyodik sağlık kontrollerdir. Bu kontroller ile sezon başında sporcunun mevcut durumu ortaya konulur. Eksiklikleri belirlenir ve o eksikliklerin giderilmesi için gerekli önlemler hekimin önerisi çerçevesinde alınır. Bu noktada belirlenen eksiklikler hem fizyolojik parametreler, hem fiziksel uygunluk, hem de direkt sağlık ile ilgili eksiklerdir.

Spor sakatlıklarının oluşmasında en önemli etkenlerden biri yetersiz ısınmadır. Bu nedenle ısınmaya, özellikle stretch (germe) egzersizlerine büyük önem verilmelidir.

Burada fiziksel aktivite sonrası yapılacak soğuma da önem taşımaktadır. Her aktivite sonrası mutlaka soğuma da önem taşımaktadır. Her aktivite sonrası mutlaka soğuma egzersizleri yapılmalıdır.

Travmaya bağlı eklem ve kas yaralanmaları (ayak blğ burkulmaları, diz eklemi bağ yaralanmaları, omuz eklemi yaralanmaları gibi) Çok kullanıma bağlı yumuşak doku ve kemik yaralanmalarının tedavileri (tenisçi dirseği, golfçü dirseği, stres kırıkları, topuk dikeni, karpal tünel sendromu, tendinitler, osgood schlatter gibi)

Ortopedik cerrahi sonrası rehabilitasyon ( diz ön ve arka çapraz bağ tamirleri, menisküs tamirleri, kıkırdak tamirleri, omuz tendon ve bağ tamirleri, eklem protez cerrahisi sonrası reh., aşil tendon tamirleri ve diğer ortopdik cerrahilersonrası rehabilitasyon)

Osteoartrit, romatoit artrit, ankilozan spondilit, fibromiyalji  hastalıklarının tedavisi

-Bel ve boyun fıtıkları, mekanik bel boyun ağrılarının tedavisi

-Skolyoz, Kifoz ve diğer omurga mekanik problemlerinin tedavileri

Matrix-Ritim-Terapisi, fizik tedavi veya fizyoterapide başarılı şekilde kullanılan yeni bir terapi yöntemidir. Almanya’nın Erlangen Üniversitesinde yapılan, hücre biyolojisi ile ilgili, klinik tabanlı bilimsel araştırmaların sonucunda geliştirilmiş bir yöntemdir. Bu araştırmaları yapan bilim adamları hücreleri canlı/yaşayan hallerinde gösteren, “vital mikroskop”  dediğimiz mikroskoplar yardımıyla inceledikleri özelliklerden yola çıkarak Matrix-Ritim-Terapisini geliştirmişlerdir.

Ekstrakorporeal şok dalga tedavisi, kronik kas iskelet sistemi problemlerinde kullanılan invaziv olmayan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, en çok fizyoterapi, ortopedi ve spor hekimliğinde kullanılır. En sık kullanıldığı endikasyonlar; omuz periatritleri, kalsifik tendinitler, epikondilit, bel ağrısı, aşil tendiniti, plantar fasciit, calcaneal spur, peyroni hastalığı ve tetik nokta ağrıları olarak sıralanabilir. Tedavi sırasında, yüksek enerjili akustik dalgalar dokuya iletilir. Bu dalgalar, dokuda yeniden vaskülarizasyon oluşturmanın yanında, kronik inflamasyonda geri dönüş, kolajen oluşumunun uyarılması, kalsifik reabsorbsiyon gibi etkiler yaratır. Bu biyolojik mekanizmanın stimülasyonu, yaralanmış bölgenin normale dönmesine, fonksiyonelliğin artmasına ve ağrının azalmasına neden olarak optimal iyileşmeyi sağlar.

BEMER küçük kan damarlarındaki sınırlı kan dolaşımını artırabilir ve böylece vücudun kendi kendini iyileştirme ve rejenerasyon süreçlerini destekleyebilir. Kan dolaşımı insan vücudunun besleme sistemidir. Bu dolaşımın %75’i en küçük kan damarları (mikrosirkülasyon) bölgesinde gerçekleşir. Yani kan hücrelerinin doku ve organları besin ve oksijenle beslediği ve dönerken atık ürünleri imha etmek için beraberinde götürdüğü bölgede. Vücut hücreleri yalnızca bu besleme ve imha süreçlerinin yardımıyla çeşitli yaşam destek görevlerini yerine getirebilir ve vücuda enerji sağlayabilir. Kalp ise kan hücrelerinin kan dolaşımı boyunca hareket etmesini sağlar. Ancak: Kan yuvarlarının toplam 120.000 kilometrelik bir bölgeyi beslemesi ve temizlemesi gerekir. Kalp tek başına yeterli olamayacağı için yardıma ihtiyaç duyar: Daha küçük kan damarları kan hücrelerini kendi pompalama hareketleri ile hızlandırır (vazomosyon) ve böylece kalbi destekler. Ayrıca kan hareketleri aracılığıyla o an için daha yüksek beslemeye ihtiyaç duyan bölgeleri, daha düşük beslemeye ihtiyaç duyan bölgelere kıyasla kanla daha iyi besleyerek kan akışını düzenlerler. Örnek: Spor aktiviteleri esnasında kasların beslenme ihtiyacı artarken, beyninki azalır. Bir öğrenme faaliyetinde ise tam tersidir. Kan hücreleri, en küçük kan damarlarının pompalama hareketleri aracılığıyla görevlerini yerine getirebilir – hem de en çok ihtiyacı duyulan bölgelerde. Sonuç rahatlıkla görülebilir: Bağışıklık güçlenir, fiziksel ve zihinsel performans artar, hastalıklarla daha iyi mücadele edilir ve ilaçlar amacına daha iyi ulaşır.

Power Plate, Rus bilimadamları tarafından dizayn edilip NASA tarafından geliştirilip son şekli verilen, spor, fitness, sağlık ve fizik tedavi alanlarında kullanılan, titreşimli bir platform üzerinde yapılan egzersizlerde kasları 3 katı daha fazla çalıştıran bir spor aletidir. Uzaya giden astronotların kas gücünü korumak amacıyla yapılan bir cihaz olan Power Plate, zamanla, fit kalmak ve kasları güçlendirerek hem sıkışmak, hem de kalori yakmak isteyenlerce de kullanlmaya başlanmış

Power Plate’in verdiği titreşimlerle kas grupları çalışıyor. Power Plate’in titreşimli zeminini step tahtası gibi düşünebilirsiniz. Bu zemin üzerinde yapılan her egzersiz farklı kas gruplarının çalışmasına sebep oluyor. Power Plate üzerindeyken nefes nefese kalmanıza gerek kalmadan pek çok kas grubunuzu çalıştırma imkanı buluyorsunuz. Zira Power Plate’in verdiği titreşim, kaslarınızın daha fazla çalışmasına sebep oluyor. Siz asla yorulmuyorsunuz.

Vücudun dirençliği arttırılıp dayanıklılık kazandırılır. Bölgesel ağrıların giderilmesinde faydalıdır. Neurotrophine ile serotine hormonlarının arttırılmasında fayda sağlar. Eklem ağrılarını dindirir ve selülitlerin giderilmesinde fayda sağlar. Kan dolaşımının hızlanmasında etki sağlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve kişilerin her daim güçlü olmasını sağlar. Vücut geliştirmek isteyen kişiler için faydalı bir spor tekniğidir.

TRX Suspension Trainer size vücut ağırlığınızı direnç olarak kullanmanızı sağlayarak yüzlerce egzersiz olanağı sağlar. Vücut pozisyonunuzu değiştirerek kolaylıkla direnç ve şiddet ayarı yapabilirsiniz.
TRX Suspension Trainer:
• Hızlı, pratik ve aynı zamanda verimli total-body (Tüm vücut) antrenmanı sağlar
• Sağlam bir core yapısının gelişmesine yardımcı olur
• Kas dayanıklılığını arttırır
• Profesyonel atletlerden yeni başlayanlara her seviyedeki kullanıcı için uygundur
• Kolay taşınabilir ve her yerde kullanılabilir özelliktedir (spor salonu, ev, otel yada açıkhava)

 

EĞİTMENLER, ATLETLER, AMERİKAN ORDUSU HATTA ÜNLÜLERİN TERCİHİ!

TRX çılgınlığı çığ gibi büyümeye devam ediyor. Günlük kullanım için TRX’ı tercih edenlerden profesyonel antrenmanını yapan atletlere kadar her seviyeden kullanıcı TRX’i tercih ediyor. Amerikan Baseball takımları, UFC dövüşçüleri, Olimpik seviye yüzücüler ve koşucular.. Birçok sporcunun soyunma odası dolabında TRX bulmak mümkün.

Personal Training ve grup egzersizlerinde gelinen son nokta olan TRX Suspension Training ile fitness stüdyonuzu herzaman ve heryerde yanınızda taşıyabilirsiniz.

Hayatın her anında, hayal edebileceğiniz her yerde ve her koşulda spor yapabilmenize olanak tanıyan TRX Suspension Training System, sizleri klasik egzersiz rutinlerinden kurtararak sporun eğlenceli dünyasında yolculuğa çıkarıyor.

İlk kez Amerikan donanmasında ortaya çıkan ve daha sonra FITNESS ANYWHERE tarafından geliştirilerek Amerika’dan tüm dünyada yayılan TRX Training System; kendi vücut ağırlığınızla yerçekimine karşı çalışma metoduna dayanan mucizevi bir sistem…

Fitness sektöründe yeni bir çığır açan sistem; en üst performans seviyesine ulaşmak isteyen profesyonel sporcuların yanı sıra formunu korumak için spor salonlarına giden hemen her fitness düzeyindeki birey tarafından, her yerde kullanılabilir. TRX Training System; gerçek fonksiyonel gücün, esnekliğin ve dayanıklılığın arttırılmasını sağlarken; istediğiniz sıklıkta ve yoğunlukta yapabileceğiniz yüzlerce egzersiz türü de sunar.

TRX Suspension Training Sistemi; şu an Amerika’nın en popüler spor tekniklerinden biri konumunda… Amerika’nın ünlü personal trainerları ve onlarla çalışan birçok Hollywood yıldızı da; TRX ile, kendi vücutlarını özgürce kullanarak, seviye düşme korkusu olmadan ve üst düzeyde wellness programları uygulayarak forma giriyor.
1,5 kg’dan daha az ağırlığıyla, piyasadaki tüm maliyetli ve fazla yer kaplayan egzersiz ekipmanlarından daha kullanışlı olan bu olağanüstü sistemi; şık çantasıyla her yerde yanınızda taşıyabilecek; sadece birkaç dakika içinde kurarak; evde, işyerinde, yazlıkta, sokakta, tatilde, parkta; kısacası istediğiniz her yerde spor yapabileceksiniz.

Vücudunuzu fitness makinesi gibi kullandırır.
TRX Suspension Training Sistemi ile tek ihtiyacınız olan kendi vücudunuzdur başka bir ağırlığa ihtiyacınız yoktur. Kendi vücut ağırlığınızı yerçekimine karşı kullanarak çalışırsınız.

Sınırsız hareket seçenekleri sağlar.
TRX Suspension Training Sistemi ile her bir hareketi farklı zorluk dereceleri ile programınıza ekleyebilirsiniz.

Antrenman süresinden tasarruf ettirir.
Bir egzersizden diğer bir egzersize geçiş sadece 15 saniye sürer. Böylece zamandan kazanır ve antrenmanınızı dairesel idman gibi geliştirirsiniz.

Core bölgesini en iyi şekilde geliştirir.
Güçlü bir core bölgesine sahip olmak, postürü iyileştirir, sakatlanmalardan korur ve genel dayanıklılığı arttırır. Tüm hareketler karın, bel ve pelvis kasları ile desteklenerek omurganın sağlıklı duruşu iyileştirilir. Tüm vücudun denge ve koordinasyonu gelişir.

Vücudu doğal hareket yönlerinde çalıştırır.
Normal yaşantımızda vücudumuz öne, arkaya, sağa, sola ve çapraza hareket eder. Bu nedenle vücudu çalıştırırken bu boyutları kullanmamız gerekir böylece vücudumuzun denge ve koordinasyon gelişir, performansı artar ve sakatlıklara karşı güçlenmiş olur.

Platformda hemen sınırsız sayıda küçük artımlı direnç ayarlanabilir. Herhangi bir kişisel veya işlevsel hedef için anında hassas bir yük ayarlayabilirsiniz. Tüm diğer “bungee tipi” eğiticilere benzediği zaman, Vertimax direnci, tam konsantrik ve eksantrik hareket boyunca değişmeden kalır. Patentli Kalça Takip üniteleri, kordların, platform yüzeyinde ileri veya geri hareket etmesi durumunda hastayı takip etmelerine izin verir. Dikey eğitim için gerçek bir “yerin merkezi” yerçekimi vektörünü koruyan tek eğitici.

Konumlanabilir kablolarla tamamen işlevsel, çok planlı bir sistemdir ve herhangi bir fonksiyonel günlük rutin hareketi için ideal direnç vektörünü tam olarak kopyalamanıza izin verir. VertiMax üzerinde sayısız üç ve dört adımlı “Platform Dışında” alıştırmalar yapılabilir.

VertiMax Fizik Tedavi için Ne Yapacak?

VertiMax, gecikmiş bir yeniliği temsil ediyor; bir terapistin hastaları fonksiyonel bir yaşam biçimine dönüştürme arayışında hayati bir araç; ilk istikrar arttırma ve doğrusal hareketlerden giderek zorlu hareketlilik eğitimine ve enine hareketlere kadar. Hepsi bir arada bir çok planlı, rehabilitasyon ve spor performans arttırma eğitim sistemi.

VertiMax band teknolojisi sadece atletler için değil. . VertiMax band teknolojisi, terapistlerin hastaları geleneksel bant teknolojisi ile elde edilemeyen rehabilitasyon hedeflerine ulaşamayacak şekillerde yükleyip eğitmelerine izin verecek. Nöromuskuler aktivasyon ve stabilite eğitimi yepyeni bir seviyeye taşınabilir!

Dünyanın ünlü tenor oyuncusu Ken Matsuda, tenis tenisçisi Maria Sharapova’nın güç antrenörü Michael Wehrell’i çekirdek ve kalça bölgelerinde güç ve istikrar geliştirmek için çekirdek ve işlevsel eğitim programıyla geçiriyor.

Bunlar, Bay Matsuda tarafından geliştirilen ve her yaştaki sporcuların yaşadığı sık görülen yaralanmaları önlemeye yardımcı olan benzersiz bir egzersiz seti olup, zemin temelli atletler için hızlanma ve yavaşlama yeteneklerini en üst düzeye çıkarmak için gereken temel gücü de geliştirmektedir

Lazer tedavisinin biyostimülatif ve iyileştirici etkileri, 1960’lı yıllardan beri gayet iyi bilinmektedir. Biyostimülasyon, hücresel düzeyde doku gelişiminin ve onarımının uyarılması anlamına gelmektedir. Lazer ışığı, monokromatik ve tutarlı olması nedeniyle, hassas bir şekilde ayarlanabilecek özelliktedir. 810/980nm ve 1064nm dalga boyları, istenmeyen bölgelerde irritasyona neden olmadan maksimum terapötik etkiyi çıkartabilecek özelliktedir. 12 W olan maksimum güç, bu lazer ışığına yüksek bir penetrasyon yeteneği kazandırır. Optimum penetrasyon derinliği oldukça yüksek olup, 12 cm’e kadar olan derinlikteki doku ve ağrı reseptörlerinin uyarılmasını garanti eder. Yüksek Yoğunluklu Lazer tedavisi, vücudun ağrılı herhangi bir bölgesinde kullanılabilen, yan etkisi olmayan, hızlı ve etkili bir tedavidir.

BTL Yüksek Yoğunluklu Lazer gibi 1000 nm civarındaki dalga boyuna sahip kesikli lazer ışığı kullanımı, tam olarak yeni bir teknolojidir ve biyolojik dokularda mekanik dalgalar oluşturur. 1064 nm ve 980 nm dalga boyları, su bazlı dokularda en iyi şekilde absorbe edilmek üzere dizayn edilmişlerdir. Lazer ışığı insan cildine ulaştığı zaman, dokuda dalga boyuna özel fotomekanik dalgalar oluşturur. Serbest sinir uçlarındaki ve subkuten dokudaki diğer ağrı reseptörlerindeki mekanik uyarı, sinir sistemi üzerindeki ağrı yollarını bloke eder ve ağrının azalmasıyla hızlı bir rahatlama elde edilir. Ayrıca bu mekanik dalgalar, lokal mikrosirkülasyonu stimüle eder ve patolojik alandaki lenf drenajı desteklenir. Biyostimülasyon ve fotomekanik stimülasyonu birleştiren BTL Yüksek Yoğunluklu Lazer tedavisi, doku iyileşmesi ile beraber, güçlü ve alışkanlık yapmayan bir ağrı kontrolü sağlar.

TRX Suspension Trainer size vücut ağırlığınızı direnç olarak kullanmanızı sağlayarak yüzlerce egzersiz olanağı sağlar. Vücut pozisyonunuzu değiştirerek kolaylıkla direnç ve şiddet ayarı yapabilirsiniz.
TRX Suspension Trainer:
• Hızlı, pratik ve aynı zamanda verimli total-body (Tüm vücut) antrenmanı sağlar
• Sağlam bir core yapısının gelişmesine yardımcı olur
• Kas dayanıklılığını arttırır
• Profesyonel atletlerden yeni başlayanlara her seviyedeki kullanıcı için uygundur
• Kolay taşınabilir ve her yerde kullanılabilir özelliktedir (spor salonu, ev, otel yada açıkhava)

 

EĞİTMENLER, ATLETLER, AMERİKAN ORDUSU HATTA ÜNLÜLERİN TERCİHİ!

TRX çılgınlığı çığ gibi büyümeye devam ediyor. Günlük kullanım için TRX’ı tercih edenlerden profesyonel antrenmanını yapan atletlere kadar her seviyeden kullanıcı TRX’i tercih ediyor. Amerikan Baseball takımları, UFC dövüşçüleri, Olimpik seviye yüzücüler ve koşucular.. Birçok sporcunun soyunma odası dolabında TRX bulmak mümkün.

Personal Training ve grup egzersizlerinde gelinen son nokta olan TRX Suspension Training ile fitness stüdyonuzu herzaman ve heryerde yanınızda taşıyabilirsiniz.

Hayatın her anında, hayal edebileceğiniz her yerde ve her koşulda spor yapabilmenize olanak tanıyan TRX Suspension Training System, sizleri klasik egzersiz rutinlerinden kurtararak sporun eğlenceli dünyasında yolculuğa çıkarıyor.

İlk kez Amerikan donanmasında ortaya çıkan ve daha sonra FITNESS ANYWHERE tarafından geliştirilerek Amerika’dan tüm dünyada yayılan TRX Training System; kendi vücut ağırlığınızla yerçekimine karşı çalışma metoduna dayanan mucizevi bir sistem…

Fitness sektöründe yeni bir çığır açan sistem; en üst performans seviyesine ulaşmak isteyen profesyonel sporcuların yanı sıra formunu korumak için spor salonlarına giden hemen her fitness düzeyindeki birey tarafından, her yerde kullanılabilir. TRX Training System; gerçek fonksiyonel gücün, esnekliğin ve dayanıklılığın arttırılmasını sağlarken; istediğiniz sıklıkta ve yoğunlukta yapabileceğiniz yüzlerce egzersiz türü de sunar.

TRX Suspension Training Sistemi; şu an Amerika’nın en popüler spor tekniklerinden biri konumunda… Amerika’nın ünlü personal trainerları ve onlarla çalışan birçok Hollywood yıldızı da; TRX ile, kendi vücutlarını özgürce kullanarak, seviye düşme korkusu olmadan ve üst düzeyde wellness programları uygulayarak forma giriyor.
1,5 kg’dan daha az ağırlığıyla, piyasadaki tüm maliyetli ve fazla yer kaplayan egzersiz ekipmanlarından daha kullanışlı olan bu olağanüstü sistemi; şık çantasıyla her yerde yanınızda taşıyabilecek; sadece birkaç dakika içinde kurarak; evde, işyerinde, yazlıkta, sokakta, tatilde, parkta; kısacası istediğiniz her yerde spor yapabileceksiniz.

Vücudunuzu fitness makinesi gibi kullandırır.
TRX Suspension Training Sistemi ile tek ihtiyacınız olan kendi vücudunuzdur başka bir ağırlığa ihtiyacınız yoktur. Kendi vücut ağırlığınızı yerçekimine karşı kullanarak çalışırsınız.

Sınırsız hareket seçenekleri sağlar.
TRX Suspension Training Sistemi ile her bir hareketi farklı zorluk dereceleri ile programınıza ekleyebilirsiniz.

Antrenman süresinden tasarruf ettirir.
Bir egzersizden diğer bir egzersize geçiş sadece 15 saniye sürer. Böylece zamandan kazanır ve antrenmanınızı dairesel idman gibi geliştirirsiniz.

Core bölgesini en iyi şekilde geliştirir.
Güçlü bir core bölgesine sahip olmak, postürü iyileştirir, sakatlanmalardan korur ve genel dayanıklılığı arttırır. Tüm hareketler karın, bel ve pelvis kasları ile desteklenerek omurganın sağlıklı duruşu iyileştirilir. Tüm vücudun denge ve koordinasyonu gelişir.

Vücudu doğal hareket yönlerinde çalıştırır.
Normal yaşantımızda vücudumuz öne, arkaya, sağa, sola ve çapraza hareket eder. Bu nedenle vücudu çalıştırırken bu boyutları kullanmamız gerekir böylece vücudumuzun denge ve koordinasyon gelişir, performansı artar ve sakatlıklara karşı güçlenmiş olur.

Dünyada ilk kez Japonya’da uygulanmış olan bir teknik olup, Japonya’dan Avrupa’ya transfer olan bir futbolcu tarafından Avrupa’da da tanınması sağlanmıştır. Yaklaşık 25-30 yıldan bu yana önce fizyoterapistler sonra da doktorlar tarafından başarı ile uygulanmaktadır. Kinesiyo bantlama (kinesiotaping) günümüzde her türlü spor sakatlıkları, bel, boyun, sırt ağrıları, ortopedik ve nörolojik hastalıklar, lenfödem, cerrahi öncesi ve sonrası, kas, tendon ve eklem hastalıklarında diğer tedavi yöntemleri ile birlikte, bazen de ayrı bir tedavi seçeneği olarak kullanılır. Kinesiyo bant cildi yukarı kaldırıp, deri ile kasların arasındaki boşluğu artırarak bölgede oluşan basıncı hafifletir. Yaralanma bölgesinde azalan basınç, kan dolaşımını ve lenfatik dolaşımı artırır. Dolaşım sisteminde yaratılan bu etki ile deri altında var olan ağrı reseptörlerinin uyarılması önlenir ve kaslardaki gerginlik ve hassasiyet giderilir, ağrısız hareket imkanı sağlanmış olur. Bant uygulandığı bölgede problemin türüne göre 4-7 gün arası kalabilir. Bandın yapısında ciltte alerjik reaksiyonlar oluşturabilecek lateks vb. maddeler bulunmaz. Hava ve nem geçirebilme özelliğine sahip olan bantlar özellikle uzunlamasına esner, çok kolay çözülür ve ciltte nadiren yapışkan artıkları bırakır. Suya karşı çok dayanıklıdır, fakat tuzlu su ile çözünür.

Kol ve bacaklara aralıklı olarak pnömatik basınç uygulaması ile özellikle toplardamar ve lenf dolaşımına destek veren tedavi yöntemidir. IPC dolaşım bozukluklarında halen en yaygın kullanılan metodlardan biridir. Günde birkaç kez uygulanacak IPC yöntemi ile kol ve bacaklardaki kan ve lenf akımının kalbe yönelik drenajı artar, bu bölgelerdeki şişlikler azalır. Ayrıca bu tedavi toplardamar içindeki kanın pıhtılaşma ihtimalini azaltır.

İMS tedavisi ya da genel olarak bilinen adıyla kuru iğneleme tedavisi, adı üzerinde herhangi bir ilaç olmaksızın sadece iğne ile kas ve yumuşak dokuların uyarılması esasına dayanan bir tedavi yöntemidir. Kullanılan iğneler son derece ince olup, işlem sırasında ağrı hissedilmez. Teknik olarak akupunktura benzer. Ancak kuru iğnelemede, enjeksiyon yerleri akupunktur noktaları değil, ağrılı , hassas ya da tetik noktalardır. Özellikle tetik nokta ve fibromiyalji hastalığının tedavisinde en iyi seçeneklerden biridir.

Özellikle ortopedik ameliyatlar sonrasında  oluşan eklem sertliklerini açmak için kullanılan bir yöntemdir. Açı ve hareket hızı ayarlı bir cihaz istenilen eklemi  devamlı bir şekilde hareket  ettirir. Bu sayede rehabilitasyon süreci hızlanır ve eklem sertlikleri giderilir.

Cupping negatif basınçlı küçük bardakları kullanarak cilt, ciltaltı yapıları ve kas zarı sertlikler ve yapışıklıkları çözme yöntemidir. Doğru karar sonrası kullanıldığında, bazıtanıların tedavisinde çok yararlıdır. Kullandığımız tanılara örnekler, omurga myofasyal yapışıklık ve kompartman sendromlarıdır.

Hizmetlerimiz

SIGMA BALANCE denge platformu

SIGMA denge platformu, denge ve propriyosepsiyon teşhisi ve eğitimi için modern bir cihazdır. Teşhis, analiz edilen kişinin propriyosepsiyon ve motor koordinasyonuna ilişkin denge durumunun belirlenmesine olanak tanır. Uygulaması kolay test protokolü, basit ve net, okunması ve yorumlanması kolay rapor, SIGMA platformunun kullanımını kolaylaştırırken son derece etkili ve objektif bir teşhis ve tedavi aracıdır. Platform üzerinde çalışmak, denge kontrolü, propriyosepsiyon ve koordinasyondan sorumlu motor sistemi ve sinir sistemi elemanlarının uyarılmasını amaçlamaktadır. Hem terapinin hem de eğitimin harika bir türüdür; hasta veya sporcuların ihtiyaçları doğrultusunda fizyoterapi çalışmalarına ve spor antrenmanlarına yön verilmesini sağlar.

FOOTBALANCE Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık

FootBalance’ın eşsiz patentli ısı teknolojisi sayesinde; sağlık uzmanlarımız sadece 10 dakika içinde ayak ve basışınızı analiz eder, %100 kişiye özel ortopedik tabanlığınızı şekillendirir.

Beraberinde plantar fasiit, halluks valgus, morton nöroma, topuk dikeni, aşil tendon, içe basma, dışa basma, düz taban gibi çok belirgin problemin başlıca sebebi; vücut ağırlığımızı zemine doğru, dengeli ve homojen aktaramamaktır.

HUMAC NORM İzokinetik Makinesi

HUMAC, klinikte, atletik antrenman odasında ve araştırma laboratuvarında insan performansını ölçmek ve geliştirmek için EN İYİ çözümdür. Bazen İzokinetik Makine, bazen de Ekstremite Sistemi olarak anılır. Tek bir makinede 22 izole eklem hareket modeli, 4 direnç modu (izokinetik, izotonik, izometrik ve pasif) ve ölçüm ve egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için çok sayıda rapor alınır.

HUMAC NORM omuz, dirsek, el bileği, kalça, diz, ayak bileği ve sırtı kapsayan 22 izole deseni gerçekleştirmek için aparatlar içerir. İsteğe bağlı ataşmanlar gövde uzatma/esneme, iş simülasyonu ve kapalı kinetik zincir modellerine olanak tanır.

POWER PLATE

Power Plate, Rus bilimadamları tarafından dizayn edilip NASA tarafından geliştirilip son şekli verilen, spor, fitness, sağlık ve fizik tedavi alanlarında kullanılan, titreşimli bir platform üzerinde yapılan egzersizlerde kasları 3 katı daha fazla çalıştıran bir spor aletidir. Uzaya giden astronotların kas gücünü korumak amacıyla yapılan bir cihaz olan Power Plate, zamanla, fit kalmak ve kasları güçlendirerek hem sıkışmak, hem de kalori yakmak isteyenlerce de kullanlmaya başlanmış.

Anlaşmalı Kurumlar

Tüm Hakları 6.25 Fizik Tedavi,Rehabilitasyon ve Spor Sakatlıkları Tedavi Merkezi ne aittir.